عمار
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ عمار
آرشیو وبلاگ
      ازدواج اسلامی (دائم و موقت) (راهی برای رسیدن به کمال، موفقیت و خوشبختی)
لطفا با انگیزه ازدواج کنید نویسنده: عمار - ۱۳٩۱/۱۱/٦

 

ازدواج همه ابعاد وجودی انسان را به محک فرا می خواند .

برای خواندن بقیه به ادامه ی مطلب رجوع کنید:

تا قبل از ازدواج عوامل آزماینده خصوصیات حقیقی افراد ، بسیار کم است اما به هنگام ازدواج به یکباره صحنه تغییر می کند . آنقدر عوامل آزماینده در این مرحله زیاد است که کمتر بعدی از ابعاد وجودی انسان خارج از آزمایش قرار می گیرد .

 

 ازدواج بهره گیری از تمتع جنسی ، دوری از تنهایی و … نیز هست اما در پس پرده و در اعماق آن ، یک مرحله مهمی برای رشد یافتن انسان است ، آن قدر که ازدواج می تواند انسان را رشد دهد . کمتر مسئله ای این خاصیت را دارد .

ازدواج به خاطر مشکلات و مسائلی که دارد می تواند توانائی های انسان را محک بزند و انسان به واسطه همین مشکلات و مسائل ، تمرین تواناتر شدن را انجام می دهد ، برخی از افراد که از مشکلات هراس دارند به این نکته توجه نمی کنند که بایستی وارد میدان مشکلات شد تا که آبدیده شد .

 

ترس از مشکلات ازدواج نباید ما را از ازدواج دور کند ، مگر به خاطر مشکلات تحصیل ، از تحصیل دوری می کنیم ، مگر بخاطر مشکلات کار کردن ، کار را رها می کنیم .

تعریف های متفاوتی که از ازدواج می شود بستگی به نوع دیدی است که نسبت به ازدواج وجود دارد . بعنوان مثال فرض کنید که در یک باشگاه بدنسازی هستید ، انواع وزنه ها ، دمبل ها ، بارفیکس ها ، دستگا ههای مختلف ورزشی و … وجود دارند که هر کدامشان برای یک عضو بدن و تقویت آن و کل مجموعه برای بدنسازی و تقویت کل بدن خاصیت و کاربرد دارد ، حال کسی که با اشتیاق و میل و رغبت و علاقه به ورزش بدنسازی به آن باشگاه رفته باشد هر چه موارد تمرین و ورزش و دستگاه ها و ابزار آلات بیشتر باشد ، خوشحال تر است چرا که می داند بهتر می تواند تمرین کند و رشد کند و با انجام چند تمرین ممکن است خسته شود اما بی حوصله نمی شود . اما اگر کسی دیگر با اجبار یا اکراه و از سربی حوصلگی به همان باشگاه رفته باشد و مشتاقانه قصد ورزش و تمرین را نداشته باشد با اولین تمرین وزنه ها ، نه تنها خسته می شود که بی حوصله هم می شود و ناراحتی خود را به روشهای مختلف ابراز می کند .

تفاوت این دو فرد چیست ؟

تفاوت واضح است یکی برای تمرین و رشد کردن آمده و دیگری با اجبار یا اکراه وارد زمین باشگاه شده است . زندگی و ازدواج نیز همین طور است . برای کسانی که بخواهند در ابعاد مختلف رشد کنند ، از این زمین و میدان گاه جای بهتری پیدا نمی شود و موارد تمرین و رشد بسیار زیاد است ، اما برای کسی که حال و حوصله ی تمرین کردن و قوی شدن و رشد کردن را ندارد ، ازدواج گرچه آغازی شیرین دارد ، اما ادامه ی خسته کننده ای را خواهد داشت .

 

ازدواج یک منشور چند پهلو است ، هر طرف آن ، بیانگر بعدی از ابعاد زندگی است ، یک طرف آن شور و شوق و لذت ، یک طرف آن محبت و صمیمیت ، یک طرف دیگر تلاش و زحمت ، طرف دیگر آرامش و سکونت و … اما وقتی کل مجموعه را با هم دیدید و همه ابعاد را در نظر داشتید ، خواهید دید که ازدواج ، یک مجموعه ی رشد دهنده برای شخصیت انسان و یک مجموعه انسان ساز است .

همین تفاوت نگاه ها به ازدواج است که تعریف انسانها از ازدواج را متفاوت می کند . بنابراین سعی کنید از همین ابتدای کار دید و نگرشتان را نسبت به ازدواج تصحیح و تکمیل کنید .

 

گرد آوری: داوودی

منبع : برگرفته از کتاب " یک انتخاب مناسب " نویسنده : محمود یزدانی

  نظرات ()
مطالب اخیر سوال:چرا شبکه های ماهواره ای ضد اسلامی, علیه ازدواج موقت توطئه میکنند?! احادیثی در ترغیب به ازدواج رابطه حافظه و دیدن تصاویر مستهجن ازدواج مجدد ممنوع شد کاریکاتور ازدواج مطالبی زیبا را در این قسمت بخوانید... بهترین همسر جهان کیست؟ رقعه ای نور از کلام پدری مهربان ... گشایش بخت بهترین روش برای پیدا کردن همسر آینده چیه؟
کلمات کلیدی وبلاگ احادیثی در مورد ازدواج (۱) ازدواج (٢۳) ازدواج آسان (٤) ازدواج اسلامی (۱٠) ازدواج قرآنی (۱) ازدواج مجدد (۱) ازدواج موفق (۱) ازدواج موقت (۱٥) استفتائی از آیت الله بهجت ره (۱) امام خامنه ای و ازدواج جوانان (۱) اهداف و آثار ازدواج (٢) بهترین زن (۱) بهترین همسر جهان کیست؟ (۱) پاسخگویی به غریزه جنسی (٢) تاخیر در ازدواج (۱) تاریخچه صیغه (۱) تصاویر ازدواج موقت (٢) تصاویر مستهجن (۱) خبر جدید ازمجلس: ازدواج مجدد ممنوع شد (۱) رابطه حافظه و دیدن تصاویر مستهجن (۱) راه های همسریابی (۱) رقعه ای نور از کلام پدری مهربان (۱) سوال (۱) سوالات شما (۱) سوالات قبل ازدواج (۱) شبکه اجتماعی (٢) شرایط عقد موقت یا صیغه (۱) صیغه (۱٢) ضرورت ازدواج موقت (۱) عشق (۱) عکس های ازدواج (۱) فاطمه س در کلام امام خامنه ای (۱) گشایش بخت (۱) گشایش در ازدواج (۱) لطفا با انگیزه ازدواج کنید (۱) مراسم ازدواج (٢) مراسم ازدواج سنگین (۱) مفهوم ازدواج (۱) نسخه استاد قرائتی برای دانشگاهها (۱) نیاز روح به کانون آرامش (۱) هجمه دشمن علیه دین (۱) کار حروم (۱) کلیپ صوتی ازدواج (٢)
دوستان من وبلاگی زیبا در مورد مسائل سیاسی ایران و جهان گروهی برای رسیدن به خدا گروهی زیبا در فیس نما پرتال زیگور طراح قالب