وقتی به آن چیزی که می خواهیم نمی رسیم، حواس خودمان را پرت می کنیم

 

ما دختر و پسرها دلمان می خواهد ازدواج کنیم و خوش بخت بشویم ولی وقتی می بینیم نمی توانیم ازدواج کنیم، بجای این که دنبال راه حل برای برداشتن موانع ازدواجمان باشیم، شروع می کنیم به انجام کارهایی که حواسمان را از این مشکل پرت کند. مانند عضویت در گروه های اجتماعی، پیدا کردن دوست در اینترنت یا دنیای واقعی، فیلم و تلویزیون دیدن، بازی های کامپیوتری و ... ولی بعد از گذشت چند ماه باز هم همان آش و همان کاسه. و یکی از دلایل این که سن ازدواج بالا می رود همین است.

تا وقتی ما خودمان به فکر خودمان نیستیم چطور انتظار داشته باشیم اطرافیان به فکر ما باشند.

اصولاً هیچ کسی شخص دیگر را بیشتر از خودش دوست ندارد و آنقدر مشکلات مردم زیاد شده که بتونند راحت روز را شب کنند خیلی هنر کردند و کمتر فرصت می کنند به چیز دیگر فکر کنند؛ بخصوص به ازدواج که خیلی وقت گیر هم هست. پس همش به خودمون بستگی داره.

/ 2 نظر / 23 بازدید
یاسمن

باسلام.راستش توی ایران وبخصوص خانواده های سنتی یه باوربسیاردردآور وغلط وجودداره واون اینه که پسرابرای ازدواج ازخودشون اراده دارن امادخترا،نه... من سی سلم هست ومجردهستم،به این دلیل که نتونستم اعلام آمادگی کنم.امروزبرادرم که فقط نوزده سال داره براحتی اعلام میکنع که بیست سالگی میخوادازدواج کنه...!یاد هجده سالگی خودم افتادم که دروجودخودم این حس نیاز رواحساس کردم...امانتونستم بیانش کنم،نه بخاطراینکهخجالتی هستم،بلکه برای اینکه دیدخوبی نسبت به این مسئله وجودنداره...بايد اين ديد عوض بشه

ئئئ

اقا شما بزرگ ما بیا ادرسم