چه کسی صیغه را حرام کرد؟

 

ازدواج موقت یا متعه که در زبان عامیانه به صیغه هم معروف است که بوسیله خلیفه دوم عمر بن الخطاب بصورت نا بحق و جاهلانه وبا تعصب کور کورانه جاهلی معطل گشته است و ایشان طی یک فرمان که صادر کرد در برابر حکم خدا ایستادگی نمود و به اصطلاح علما اجتهاد در مقابل نص کرد

 گفت :  «متعتان کانتا حلال علی عهد رسول الله وانا احرمهما و اعاقب علیهما متعه النسا ومتعه الحج»

دو متعه در زمان حضرت رسول الله حلال بودند ولی من انها را  حرام میکنم وهر کس که به این دو عمل کند من او را مورد عقاب وسرزنش قرار میدهم .

که جامعه اسلامی را از این درب رحمت الهی محروم نمود و بکلی آن را بر مردم مسلمـان بست کــه اگر چنانچه این حکم معطل نمیماند کمتر کسی دچار زنا و ارتکاب کار حرام می شود.

همانطور که حضرتامیر المومنین امام علی (ع) فرمودند :

« لولا ابن الخطاب نهی عن المتعه ما زنی الا شقی»

اگر چنانچه عمر ابی الخطاب از ازدواج متعه نهی نمی کرد هیچ کس زنا نمی کرد فقط افراد پست.

وبرای همین است که علی (ع) و اهل بیتش وشیعیانش به آنچه که عمر در امر متعه حرام کرده است اعتنا  نکردند . 
آیا باز هم جای تسامح باقیست؟

منتظر نظراتتان هستیم

***

/ 5 نظر / 31 بازدید
پریسا

وبلاگ جالبی دارید. به من هم سر بزنید

فروش ویژه سامانه پیام کوتاه با 40٪ تخفیف

فروش ویژه سامانه ارسال و دریافت SMS با 40% تخفیف به مدت محدود: نسخه تبلیغاتی: 15000 تومان نسخه شخصی: 33000 تومان نسخه شرکتی: 51000 تومان نسخه سازمانی: 63000 تومان همراه ساخت 10 کاربر امکانات: قابلیت ارسال و دریافت SMS خط اختصاصی 14 رقمی بانک شماره موبایل کل کشور پرداخت آنلاین و تحویل فوری و... پشتیبانی: 09196150328 02518910356 SMSalvand.com تبادل لینک رایگان: Links.smsalvand.com

الهام

می دونستی می تونی از این وبلاگت در آمد داشته باشی. به من هم یه سر بزن

احمدی

واقعا متاسفم این همه گند صیغه در جامعه نمایان است اما چشم بصیرت نیست که ببیند.

m

حدیث های جعلی که به ائمه نسبت می دهند زیاد هست عمر بدون مشورت امام کاری نمی کرد. لولا ابوالحسن لهلک العمر .قرآن ازدواجی را می پسندد که هدف آن تشکیل خانواده تربیت صحیح فرزندان باشد ازدواج با شاهد و طلاق را با شاهد. در زمانهای گذشته وسایل جلوگیری از بارداری نبود و بچه های حاصل از ازدواج موقت خود مشکلی در جامعه بوده و با انسانیت در تضاد می باشد بجه ای که بداند حاصل مدت کوتاهی هوس بازی است.قران به افرادی که توانایی مالی در ازدواج ندارند می گویید پاکدامنی کنند اگر نمی توانند با کنیزها ازدواج کنند و باز هم می گویید اگر پاکدامنی کنند بهتر . دست از این انتشار حدیث های جعلی نسبت به امامان دادند بردارید ازدواج های امامان دائم بوده . شخصی نزد امام موسی کاظم امد و در مورد متعه پرسید امام با تندی با او برخورد کرد . چرا هیچوقت این را نمی گویید.